Реклама
Наши ѕвезди

Таа е столбот на семејството: Ова е мајката на Сузана Турунџиева – сега е јасно на кој личи водителката

Со емотивна честитка македонската водителка ѝ го честиташе роденденот на својата мајка.

Реклама

Турунџиева сподели приватни фотографии и ја покажа својата мајка.

Некогашната пејачка, денес водителка, Сузана Турунџиева е синоним за силна и храбра жена која сама се бори низ животот.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Мајка е на две ќерки Лора и Матеа, а и баба на малиот Јаков.

Маркетинг

Тие се центарот на нејзиниот свет и целиот живот им го има посветено нив.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Уште од многу млада работи со полна пареа и максимално се труди сама да им обезбеди удобен живот на најсаканите.

Иако беше мошне успешна како пејачка, сепак таа кариера ја стави на пауза и денес работи како водителка.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Освен тоа, вљубеник е во уметноста и изработува интересни дела од камчиња.

Важи за голе хуманитарец и се труди да помогне секогаш кога може.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Таа е единствената која и денес ѝ помага на познатата пчеларка Атиџе, хероината од документарецот „Медена земја“, која после премиерата на филмот беше заборавена од сите.

По повод роденденот на нејзината мајка, Сузе објави семејни фотографии со не и јавно ѝ упати честитка:

„Мојата мајка е од оние мајки за кои треба да се исправиш простум додека зборуваш за неа.
Среќен роденден Бале моја.

Дај Боже уште многу години да одиш по нас и да ни викаш: Облечи папучи“, напиша Сузе во опис на фоторафиите.

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

ФОТО: Фејсбук / Сузана Турунџиева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button