Таа е помлада од него цела деценија и пол – погледнете како изгледа СОПРУГАТА на Владо Георгиев која му роди две деца

Владо Георгиев и неговата поубава половина Милица Самарџија се запознаа на снимањето на песната „Искрено“.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Нивната љубовна приказна започна пред шест години, а пејачот на сите начини се обидуваше да ја сокрие романсата.

Тие прв пат беа фатени на дело кога папараците во 2014 година ги забележаа заедно во Црна Гора, во неговиот роден Херцег Нови.

Потоа набргу Владо и Милица се разделуваат. но по неколку месеци, откако ќе се врати во Белград, решаваат на љубовта да и дадат уште една шанса.

Тоа воедно ќе биде и причина вечниот ерген кој со години бегаше од тоа да создаде свое семејство и од брачните обврски, на крај сосем случајно да го пронајде своето гнездо и својата доживотна партнерка.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Тој претходно го обожаваше ергенскиот живот иако никогаш не беше без девојка, но не сакаше да го спушти сидрото и да се врзе само за една личност. Но очигледно работите се променија откако популарниот пејач ја сретна и запозна Милица, која е деценија и пол помлада од него. тоа впрочем своевремено го зборуваат и пријателите на Владо.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Владо за својот 40 роденден направи вистински хаос кога заедно со Милица организираше „лажна“ свадба.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Тие поканија гости и роднини во еден ресторан во Белград, а гостите ги дочека славеникот со својата девојка и матичар.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Но кога матичарот ги праша Владо и Милица дали се подготвени да запловат во брачните води, тие и двајцата како од пушка кажаа „не“. Потоа во јавноста како бомба одекна веста дека Владо ќе стане татко, а Милица прв пат во блажена состојба беше видена на концертот на нејзиниот сакан, кога сите беа изненадени од тоа што има стомаче.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Кога се роди нивната ќерка се славеше три дена, а набргу следуваше и тајна крштевка.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев

Еве што изјави Владо за љубовта со Милица …

„Не би кажал дека Милица се прилагоди туку дека сме како ‘тенџере и капак’. Ние двајцата потполно исто размислуваме, почнувајќи од тоа да сме против матичари, па понатаму. На нас ни се важни само фактите, само она што навистина е важно“, изјави во една прилика пејачот.

Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев
Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев
Фото: Инстаграм/ Владо Георгиев
(Visited 2.132 times, 1 visits today)