Реклама
Наши ѕвезди

Таа беше една од најубавите во Македонија, па се омажи за кошаркар и роди дете – бракот не траеше долго…

За нејзиниот бурен живот во минатото се пишуваше на широко и кај нашиот северен сосед...

Реклама

Таа и денес важи за една од најзгодните жени во Македонија, а плени и со фотографиите на нејзиниот Инстаграм.

Нејзината убавина е нешто што не може да помине незабележано, а едно време беше позната и ги полнеше медиумите и во соседството.

Станува збор за поранешната манекенка Александра Накова која и денес привлекува внимание каде и да се појави.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Таа е сон на многу мажи, а нејзиното срце го освои поранешниот македонски кошаркар Никола Гајдаџиев.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Но и покрај тоа што беа млади и лудо заљубени, нивниот брак не траеше долго, па по две години решија да се разделат.

Накова од овој брак ја доби својата ќеркичка Леа која денес има осум години и живее заедно со мама во Гевгелија.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

По оваа бурна врска манекенката својот приватен живот не го експонира во јавноста, а поприлично е позната на социјалните мрежи каде речиси секојдневно објавува свои фотографии.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Потсетуваме, манекенката се породи во 2015 година и по само неколку дена објави фотографии со кои ги изненади сите.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Имено, таа на овие фотографии немаше ни грам вишок, па многумина беа запрепастени од нејзиниот изглед.

Накова една недела по породувањето

Таа во тоа време заради ријалитито „Сурвајвер“ во кој претходно учествуваше како и пријателството со Станија Добројевиќ често беше на насловните и во медиумите од соседството.

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Како Накова изгледаше тогаш, но и неколку фотографии од поново време на кои поранешната ријалити ѕвезда изгледа беспрекорно, погледнете од галеријата во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Фото: Инстаграм/ Александра Накова

Поврзано

Back to top button