Реклама
Наши ѕвезди

Сузана Гавазова со полни раце бакшиш, едвај ги држеше – гостите „се тепаат“ кој повеќе да ѝ даде (фото)

Гавазова им ја погоди песната на гостите, па бакшиш почна да лета од сите страни.

Реклама

Пејачката едвај ги задржуваше купчето со пари.

Гавазова е една од најуспешните и најдобри македонски пејачки на фолк-музика.

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

Скоро секоја нејзина песна веднаш станува хит, но и таа дефинитивно знае кои песни одлино поминуваат кај публиката.

Маркетинг

Нејзиниот последен хит „Бум, бум“ се слуша и надвор од нашите граници.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

Освен со глас, Сузана Гавазова освојува и со стас, а кога ќе замеша со колковите никој не останува рамнодушен.

На нејзините настапи е загарантирана луда забава и никој не останува во седечка положба.

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

Така беше и овој пат.

На социјалните мрежи се појави видео од нејзин настап на една приватна веселба, на која се гледа дека пејачката собрала голема сума на пари како бакшиш.

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

Со песната „Газда No.1“ таа буквално ги „збудале“ гостите кои веднаш ги извадија паричниците и почнаа да ја даруваат пејачката.

Цело купче пари во рацете на Гавазова, која едвај успеваше да го додржи.

Погледнете:

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

 

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

ФОТО: Инстаграм / Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button