Спектакуларна венчаница на Хејли Болдвин, на долниот дел од велот има порака која го воодушеви светот!

Големата свадба на Џастин Бибер и Хејли Болдвин ја пренесоа скоро сите медиуми во светот, но младенците чекаа да престане невремето, а дури вчера тие ги споделија првите свадбени фотографии каде всушност можеме да видиме како изгледале.

Очекувано – Повеќето беа заинтересирани за тоа каква венчаница имала убавата Хејли, која инаку важи за една од најпознатите стилски и најдобро облечени жени во светот.

ADVERTISEMENT

Двајцата вчера ги споделија своите свадбени фотографии со обожавателите на Инстаграм, а додека манекенката се одлучи за оние црно-белите, пејачот ги објави оние во боја.

Хејли има серија свадбени фотографии од оној со кој разменува бакнеж со сопругот, а во кои го гледаме Џастин како ги разменува брачните завети во класичен црн костум, додека таа носеше спектакуларен бел венчаница.

Убавата русокоса заблеска во тоалетот од чипка што ја пратеше линијата на телото, но исто така имаше и долг вел, воедно и голи рамена, истакнувајќи го сексапилот на оваа дама.

Друг интересен дета за Хејли беше долгиот вел три метри, на крајот имаше прекрасна порака.

Патем, оваа креација е дело на чешкиот дизајнер Виргил Абло, но самата Хејли беше вклучена во нејзиното создавање. Таа му се заблагодари и јавно.

Фото: Истаграм

Facebook Comments
(Visited 93 times, 1 visits today)
Loading...