Реклама
ВиралноНовости

СПЕКТАКЛ ВО ЖЕЛЕЗАРА: КомшиLOOK го врати соживотот во една населба (ФОТО+ВИДЕО)

Реклама

Дали видовте што се случуваше вчера во Железара?

Група активисти под името КомшиLOOK  приредија вистински спектакл за мештаните, но и за оние кои не живеат таму, а беа срдечно поканети да бидат дел до овој фестивал.

Маркетинг

Со одлична програма во која ученсици се сите соседи секој зема учество во овој настан кој за првпат се случува.

Маркетинг

Концерти, изложби, перформанси… на терасата од секоја зграда се одржуваа различни настапи, а ансобраната публика уживаше во невидено шоу.

Погледнете дел од атмосферата .

ВИДЕО 

Интересен сегмент од случувањата е ВЕЧЕРА СО НЕПОЗНАТ.

Вечера со непознат 🍽️
Подготвени за неверојатно и единствено искуство?
Придружете ни се на вечера со непознат.
Три од нашите семејства ги отвораат своите домови и кујни за да подготват вкусна вечера само за вас.
🕕 Кога: 18:00 часот
📍 Каде: во домовите на нашите домаќини

Запознајте нови пријатели, уживајте во домашно зготвена храна и бидете дел од овој неверојатен социјален експеримент и да ја прославиме радоста на заедничкиот оброк.
Не пропуштајте ја оваа прекрасна вечер!
*По завршување на вечерата, учесниците ќе можат да ја проследат целосната програма на @komshilook_

 

Браво за КомшиLOOK!

 

ВИДЕО 

ВИДЕО 

ВИДЕО 

Фотографиите се превземени од Фејсбук.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button