Реклама
Home Sweet HomeНаши ѕвезди

Спасен Силјаноски ја отвори вратата од својот дом – погледнете ја елката, раскош на сите страни

Еве каде и како Спасен си ги полни батериите

Реклама

На пејачот семејството му е најважно

Познатиот фолк-пејач Спасен Силјаноски никогаш не криел дека неговото семејство секогаш му е на прво место.

Сé што прави во животот го прави за нив и секогаш своето слободно време го користи за да ужива со нив.

Маркетинг

Спасен сега сподели една снимка и покажа како изгледа неговиот топол дом кој со сопругата го средила како во бајките.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Пејачот живее во луксузен дел од градот, а сега на Инстаграм покажа како изгледа дневниот престој во пресрет на празниците.

Целиот простор е украсен со новогодишен декор, а Спасен ужива додека седи во фотелјата покрај големата елка.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Потсетуваме, на Спасен неодамна му се случи несреќа кога на еден свој настап падна и си ја скрши раката.

Од овие причини тој некое време мораше да мирува, а како што самиот ни откри во интервју за Гламур магазин, овој период го искористи да се одмори, но и да ужива со најблиските со кои заради својата професија понекогаш не се гледа и по цели недели.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Впрочем таков ќе му биде и следниов период, кога пред и по Нова година ќе има настапи на најразлични делови од светот.

„Се надевам дека се ќе помине добро бидејќи имам многу настапи. На 25-ти декември настапувам во Грција кај Македонците од Егејска Македонија. За Нова Година сум во Линц- Австрија , потоа летам директно за Њу Џерси во Америка“.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

„За Божиќ пеам во Америка а за Стара Нова година сум во Торонто“, изјави Спасен во интервју за Гламур магазин.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button