Реклама
Наши ѕвезди

Спасен се појави и направи лом на оваа македонска свадба – невестата блеска, бакшишот си го доби со алал

Народот го обожава ова момче

Реклама

Познатиот македонски пејач Спасен Силјаноски на уште еден брачен пар им ја развесели свадбената веселба.

Убавата невеста и нејзиниот избраник беа пресреќни што познатиот фолк-пејач пее на нјубавиот ден во нивниот живот, а кога Спасен се појави и ја запеа „Дојди ми вечерва“ цела сала се крена на нозе и сите почнаа да пеат во еден глас.

Свадбите на кои настапуваат наши големи музички ѕвезди секогаш привлекуваат внимание и на социјалните мрежи, па така беше и со оваа, за која уште долго време ќе се зборува меѓу гостите и младенците.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Пејачот за ова пригода носеше бели панталони и пастелно сако, а невестата која блескаше цело време играше на неговите песни.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Гостите беа воодушевени и кога Спасен запеа патриотски песни, а до него цело време се вееше знамето со сонцето од Вергина.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Спасен цела вечер ги забавуваше гостите, кои го почестија и со убав бакшиш, а од снимките што „испливаа“ на социјалните мрежи може да се види и зошто токму Спасен од бројни големи македонски ѕвезди важи за еден од омилените вокали на македонската публика и што се случува на неговите веселби.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Инаку, Спасен во изминативе неколку месеци стана екстра популарен и на социјалните мрежи со неговиот хит.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Имено, откако едни Афроамериканци снимија виде со позадина на неговата песна Ќе ти дојдам вечер, таа преку ноќ стана хит на Тик Ток.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Како што вели самиот Спасен во интервју за Гламур магазин, песната и претходно беше слушана во Македонија и беше голем хит, но по споменатото видео со Афроамериканците стана вирална на целиот Балкан.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Но и покрај преголемата популарност што ја има, посебно зарад овој негов хит, Спасен остана истиот, скромен и срдечен.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Како што самиот вели, без разлика на популарноста тој ќе остане обичен човек, нормален човек, човек со народот.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

„Не се сметам за екстра популарен, ниту сакам да ме нарекуваат ѕвезда“, вели тој искрено во интервјуто за „Гламур магазин“ (види тука), а можеби и токму заради таквиот негов став во животот и сите го сакаат.

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Фото: Инстаграм/ Спасен Силјаноски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button