Реклама
Наши ѕвезди

Спасен искрено објасни како се стигнува до врвот – популарниот пејач ја откри неговата тајна

Македонскиот пејач ја откри тајната за успех

Реклама

Спасен со своите постапки е вистински пример за помладите.

Пејачот на фолк-музика Спасен Силјаноски е еден од ретките музичари на нашата сцена, кои максимално внимание посветуваат и на физичкиот изглед.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Освен што важи за голем професионалец и работи со полна пареа, Спасен е и семеен човек, но тоа воопшто не го спречува да биде физички активен.

Маркетинг

Сето тоа се одразува на неговиот физички изглед, а во исто време тоа е и негов издувен вентил.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Многупати за медиумите има изјавено дека го обожава спортот и секој слободен момент го користи за да спортува.

Освен со спортски активност, тој е физички активен и со завршување на домашните обврски, но и со работа на нива.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Тој навистина е пример за сите кои го следат и е доказ дека со работа се постигнува голем успех, а спортските активност го одржуваат здравиот дух.

Вљубеник е и во возењето мотор и тоа за него е издувен вентил, далеку од сцената и сите секојдневни стресови.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

По потекло е од кичевско Поположани, а откако се пресели во Скопје, планинатата Водно му е омилено место за спортување.

Секогаш кога има слободно време си го зема велосипедот и така се искачува до врвот на Водно.

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

На Фејсбук сподели фотографија и покажа како изгледа после напорното искачување, а во опис напиша:

„За да стигнеш до врвот мора да се испотиш…“

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

ФОТО: Фејсбук / Спасен Силјаноски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button