Реклама
Вирално

Со овој десерт Анастасија Ражнатовиќ го освоила Немања Гудељ: Го научила рецептот и го шармирала сегашниот сопруг!

Сака да поминува време во кујна...

Реклама

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ уживаат во нивната љубов.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Младата пејачка ги воодушеви обожавателите пред неколку години кога во Практична жена покажа еден од своите рецепти.

Маркетинг

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Иако Анастасија во семејниот дом од раѓање има домаќинка и готвачка и немала многу потреба да поминува време во кујната сепак по своја волја сакала да научи неколку рецепти.

Маркетинг

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Таа по своја волја научи да подготвува разни работи, пред се слатки, меѓу кои е и рецептот за топчиња марципан.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Таша еднаш се пошегува дека благодарение на овој деликатес го освоила срцето на својот избраник, фудбалерот Немања Гудељ, со кого оваа година трајно се омажи и официјално се преселила во Севиља.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Рецептот за топчиња од марципан е следниот:

– 200 гр марципан

– 100 гр несолени ф’стаци

– 2-3 лажици шеќер во прав

– 200 гр бело чоколадо

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Во длабок сад ставете го марципанот. Ф’стаците се сечкаат ситно и се додаваат во марципанот како и шеќерот во прав. Сè добро измешајте за да добиете единечна смеса. Од смесата направете топчиња со саканата големина. Растопете го белото чоколадо, а потоа потопете ги топчињата во неа и ставете ги во хартиени корпи.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button