Реклама
Наши ѕвезди

Сопруг каков секоја жена посакува – погледнете какво изненадување ја дочека оваа убава Македонка во дворот

И Македонците умеат да бидат романтични.

Реклама

Познатата македонска дизајнерка покажа какво изненадување ѝ приреди сопругот и ги воодушеви сите.

Дизајнерката Маја Кикириткова скоро деценија е во брак со сопругот Александар Трајковски.

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

Плод на нивната љубов се синот Лазар и ќерката Ева.

Маркетинг

Маја е доста активна на Инстаграм и многу често искрено и отворено зборува за сите свои падови и лоши моменти, со цел да биде инспирација и мотив за останатите што се соочуваат со нешто слично.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

Но, освен тоа таа дели и модни совети а сите девојки кои ја следат.

На нејзиниот Инстаграм со сигурност ќе добиете идеја како да се облечете, кои бои да ги искомбинирате, но и како да го уредите домот.

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

Маја најчесто деталите ги изработува сама и тоа изглед светски и скапо, а всушност не ја чини многу.

Секогаш е средена без оглед на приликата, а се труди да е природна, отмена и елегантна.

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

На својот Инстаграм профил таа окажа и какво изненадување ѝ приредил сопругот.

Секоја жена сонува за ова, а таа го пофали дека е најдобар сопруг на светот.

Тој ѝ купил нов автомобил, кој ја чекаше токму во дворот.

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

ФОТО: Инстаграм / Маја Кикириткова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button