Реклама
Наши ѕвезди

Сопругот на Каролина на плажа изгледа како Аполон – ќе се изненадите од неговото згодно и убаво тело

Нема жена што не би посакала ваков фраер покрај себе

Реклама

Пејачката ужива во бракот со познатиот уметник

Сопругот на една од нашите најпознати поп-пејачки, Каролина Гочева, Михаил Корубин, не крие дека ужива во бракот со пејачката.

Тој е еден од најпознатите македонски сликари од помладата генерација, а неговите дела досега се имаат најдено на бројни изложби низ светот.

Маркетинг

Михаил е неколку години помлад од Каролина, а на вечна љубов на убавата 44 годишна битолчанка се заколна во 2017 години.

Маркетинг
Инстаграм/ Михаил Корубин

Познатата пејачка својот сопруг го има запознаено за време на снимањето за насловната за нејзиниот албум „Извор“, по што ќе започнат врска која ќе ја крунисаат со брак.

Инстаграм/ Михаил Корубин

Тие и двајцата на своите Инстаграм профили често знаат да споделат романтични моменти што ги поминале заедно.

Тоа најчесто се фотографии од летувања на некои од најпознатите светски дестинации, а на една од нив можеме да го видиме партнерот на Каролина во костим за капење. Многумина веднаш забележаа дека Михаил не само што е убав, туку е и згоден маж, па секоја нивна заедничка фотка ги радува сите.

На една од нив што пејачката неодамна ја има објавено на својот Инстаграм тие изгледаат вљубено како и првиот ден, насмеани и среќни како никогаш досега, што може да го забележите и сами од фотографијата во продолжение…

Инстаграм/ Каролина Гочева

Потсетуваме, Михаил Корубин е еден од најпознатите македонски уметници (сликари) од помладата генерација.

Инстаграм/ Михаил Корубин

Михаил е роден на 11 април 1986 во Скопје…

Инстаграм/ Михаил Корубин

Тој е трета генерација на познати македонски сликари во семејството – неговиот дедо бил уметникот Миле Корубин, а уметник е и неговиот татко Рубенс Корубин, додека неговата мајка е дизајнерката и мозаичарката Лила Корубин.

Инстаграм/ Михаил Корубин

Неговите дела досега биле изложени на повеќе групни и самостојни изложби во Скопје, Њујорк, Сен Пол де Ванс, Софија.., а некои од нив, што Михаил ги има споделено на својот профил на социјалните мрежи, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Михаил Корубин

Инстаграм/ Михаил Корубин

Инстаграм/ Михаил Корубин

Инстаграм/ Михаил Корубин

Инстаграм/ Михаил Корубин

Инстаграм/ Михаил Корубин

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button