Реклама
Наши ѕвезди

Сопругата на Јовица од групата „Молика“ е ВИСТИНСКА УБАВИЦА – жена со шарм што маѓепсува (фото)

Ова е сопругата на нашиот познат пејач

Реклама

Судбоносното „ДА“ го изговорија во 2019 година

Шармантниот пејач на групата „Молика“, Јовица Наумчевски, мами воздишки кај припадничките на понежниот пол, но ќе се изненадите и од тоа каква убавица е неговата сопруга.

Имено, Јовица пред пет години се заколна на вечна љубов на неговата избраничка Габриела со која подолго време беше во врска.

Маркетинг

Фотографии од нивната свадба се уште стојат на неговиот профил на социјалните мрежи, но и кај неговите колеги, а од нив можеме да видиме дека неговата понежна половина изгледаше како вистинска принцеза во преубавата бела венчаница.

Маркетинг
Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Таа е природна убавица која плени со својот шарм, а музичарот сега објави и една заедничка фотографија во рамките на своите „Инстаграм приказни“ и ги воодушеви сите.

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Инаку, Јовица Наумчевски важи за еден од најдобрите машки вокали во Македонија и веќе долги години настапува заедно со групата „Молика“.

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Тој беше дел од групата и додека во неа пејачка беше Анета Љумаковска која беше и една од највеселите гостинки на неговата свадба.

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

На свадбата им пееше Влатко Миладиновски заедно со „Интермецо бенд“, а меѓу гостите имаше многу познати фаци од естрадата.

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Јовица е горд на својата понежна половина, а како Габи изгледа, но и како изгледаше моментот кога момчето ја запроси пред колегите од „Молика“, погледнете во продолжение…

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Фото: Фејсбук/ Јовица Наумчевски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button