Реклама
Новости

Сопругата на починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“ со БОЛНИ ЗБОРОВИ се збогуваше од саканиот

Таа го објави и некрологот

Реклама

Голема тага за целото семејство

Поранешниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Мујо Хоџиќ, почина на 26 годишна возраст, а вчера беше погребан.

Неговите пријатели и бројни колеги се уште се збогуваат од Мујо и преку социјалните мрежи, а една од најтажните пораки ја сподели неговата сопруга Лејла која јавно се збогуваше од саканиот сопруг.

Маркетинг

„Замина душата моја, моето сé на светот“, напиша таа под заедничката фотографија што ја објави на Фејсбук.

Маркетинг

Под фотографијата доби бројни коментари во кои многумина изразуваат сочувство, а потоа го објави и некрологот.

Потсетуваме, Мујо во „Ѕвездите на Гранд“ се натпреваруваше во 2018 година, но не оствари некој поголем успех.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Бонус видео

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button