Сопругата на Миле Китиќ има 53 години и изгледа б*мбастично – ги запали социјалните мрежи (фото)

Марта Савиќ уживаше во Доминиканска Република од каде редовно објавуваше фотографии на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ

Сопругата на Миле Китиќ (67) и на свои 53 години изгледа занесно. Имено, таа не е некоја слабичка, туку може да се пофали со своите облини со кои ги воодушеви претставниците на посилниот пол.

„Каква мачка“, „Супер изгледаш“, „Ми летаат мислите кон тебе, за џабе се обидуваат да те земат“, се само некои од коментарите што и ги пишуваат на социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ

Марта и Миле имаат ќерка Елена, а пејачот во една пригода истакна дека неговата сопруга не ретко го „фаќала“ со други.

„Глупо е да зборувам дали сум бил верен или не. Но имаше тука и добри жени, секакви. Тоа таа го знае. Логично е дека не би можела да поднесе да не знае дека не сум бил со некоја, но свесна е за сé, и таа е во кафеана како и јас. Гледа таа што прават моите колеги кои можеби се и поповлечени од мене. Претпоставува и се сомнева дека можеби и јас сум полетал со некоја накратко, скршнал од патот. Но јас секогаш се враќам… Се сеќавам еднаш, Марта доаѓа, а јас со три девојки седам, се гушкам, се сликаме…“ изјави Миле во 2017 година.

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ

„Марта ме разбира и поддржува. Знае дека јас никогаш не би ја понижил, запоставил или оставил заради друга. Таа на прво место е мој пријател и мајка на моето дете. Но и мене ветерот ме дува во грб. Кога ме плукаа ми беше поддршка. Се грижи за мојата кариера, бидејќи да не беше таа, ова не би траело олку. Се грижи за мојот имиџ. Таа ми кажа да ставам обетка и да го истетовирам името на Елена“, изјави тогаш Миле.

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ

Но и неговата сопруга Марта има храбри изјави. Таа еднаш изјави и дека е среќна што „Миле ја изневерувал само со жени“.

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ

„Па кој маж тоа не го прави? Среќна сум што тој мене ме изневеруваше во она време, бидејќи денешните мажи не изневеруваат со жени туку со мажи. Може мажот и да ви биде неверен физички, но не смее физички да ве повреди и не смее жената тоа да го почувствува. Тој никогаш ме нема повредено, и кога беше многу полош отколку што мислев, беше многу подобар кон мене. Миле и јас се разбираме и тоа не одржа се уште да сме заедно“, објасни Марта во едно нејзино интервју од 2014 години, а пренесе Српски Телеграф.

Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ
Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ
Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ
Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ
Фото: Инстаграм/ Марта Савиќ
Facebook Comments
(Visited 64 times, 1 visits today)
Loading...