Реклама
Вирално

Солзите на Војо го расплакаа целиот Балкан – видео од Југославија што никого нема да остави рамнодушен

Многумина го споделуваат видеото со момчето направено во 1983 година и плачат со него

Реклама

Едно старо видео овие денови стана хит во регионот

Во прашање е видеото што се споделува под насловот „Плачете со Војо“ снимено во далечната 1983 година во емисијата на познатиот новинар и водител Милован Илиќ Минимакс, кој во тоа време беше еден од најпознатите водители во Југославија.

Глава ѕвезда во видеото е едно младо момче од Куршумлија кое ги рецитира стиховите на песната „Обединетите деца на светот“.

Маркетинг

Ова видео повторно стана хит на Твитер, а многумина се интересираат да видат што прави ова момче денес.

Фото: Принтскрин/ Твитер

Познатиот водител и новинар Милован Илиќ, попознат како Минимакс, во оваа емисија ги прашува децата што има да изрецитираат, а Воја со својата песна и начинот на која што ја изведе ги воодушеви сите.

Маркетинг

Имено, песната што тој ја рецитираше беше со тешки и тажни стихови така што малиот во еден момент почна да плаче.

Фото: Принтскрин/ Твитер

Но солзите и емоциите не му попречија да продолжи со рецитирањето, но затоа неговиот настап беше посебен.

Војо заплака кај стиховите од втората строфа во која се зборува за оние деца кои се голи и боси и нои немаат ни чиста вода за пиење.

Како звучеше малиот Војо слушнете во продолжение:

Фото: Принтскрин/ Твитер

Фото: Принтскрин/ Твитер

Фото: Принтскрин/ Твитер

Фото: Принтскрин/ Твитер

Извор: Блиц.рс

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button