Сите мислеа дека ова е момчето што и го украде срцето на Џејла Рамовиќ – жените паднаа во транс кога видоа како изгледа

Откако победи во „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ стана една од најпознатите млади пејачки во регионот.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Убавата Џејла со својот неприкосновен шарм во шоуто ја освои публиката, но и стручното жири, па не можеме да кажеме дека на крај бевме потполно изненадени што ја прогласија за победничка на сезоната.

Таа е мошне популарна и на социјалните мрежи. Голем број луѓе ја следат секоја нејзина објава на Инстаграм и Фејсбук, а она што е интересно е и тоа што обожавателите се фасцинирани и од тоа како изгледаат и нејзините сестри Шејла и Лејла. И тие се убави млади дами кои привлекуваат погледи каде и да се појават, впрочем како и нивната позната сестра.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Џејла неодамна објави една фотографија, а многумина помислија дека на неа се наоѓа момчето што и го украде срцето.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Но на крај произлезе дека во прашање е само фотографирање за некој едиторијал во кој учествуваше и таа.

Фото: Инстаграм/ Џејла Рамовиќ

Факт е дека таа не дели премногу работи од својот приватен живот на социјалните мрежи, што е и сосема во ред, бидејќи има само 17 години. Сигурни сме дека пред неа е долга и успешна кариера, но затоа и дополнително треба да внимава во какво светло се експонира во јавноста бидејќи тоа секако дека може да се одрази на нејзината иднина.

Facebook Comments
(Visited 1.361 times, 1 visits today)
Loading...