Се сеќавате ли на фолк-пејачката Вале Гулабица од Велес и нејзините ШOKAНТНИ хитови – погледнете како изгледа денес!

Вале Гулабица преку ноќ се прослави со спотот за нејзиниот најголем хит во кариерата „Џони Далавера“.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Таа во пpoвокативнoто видео преку ноќ стана славна, но сепак по некое време реши да се повлече од сцената и да им препушти на другите пејачки простор да почувствуваат барем дел од вниманието што го доби таа.

Познатата фолк пејачка потоа снимаше уште неколку видеоспотови во нејзиниот препознатлив стил, а најпопуларна песна на Јутјуб има речиси 200.000 прегледи.

Пред една година гостуваше во емисијата Бекстејџ, па на прашањето зошто е гулабица, таа му одговори:

„Сега ме гледаш, долетав тука, но после ме нема“.

Таа потоа призна дека го кажала тоа во шега, и дека гулабица всушност се однесува на симболот од христијанството, односно дека гулабицата за неа преставува светиот дух и дека е побожна. Пејачката во интервјуто зборуваше и за тоа дека нема ниту една пластична операција за разлика од нејзините колешки, но и дека има љубоморно момче.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Вале Гулаица и покрај тоа што поминаа години откако се појави на сцената, таа сепак му остана верна на својот препознатлив стил кој вклучува тесни парчиња и впечатлива шминка, а самата откри дека нема стилист и дека сама избира што ќе носи во нејзините спотови.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Вале снимаше и песна се Ферус Мустафов, што можете да видите во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

А еве и каков имиџ таа „фура“ во последно време …

Фото: Принтскрин/ Јутјуб (Бекстејџ)

Погледнете уште неколку фотографии од нејзинит профил на социјалната мрежа Фејсбук:

Фото: Принтскрин/ Јутјуб
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
Фото: Фејсбук/ Вале Гулабица
(Visited 8.248 times, 1 visits today)