Реклама
Наши ѕвезди

Се сеќавате ли на Елвир Мекиќ – погледнете со каква убавица се ожени

Сопругата на некогашниот македонски пејач е вистинска убавица.

Реклама

Елвир беше сон на секоја девојка, а неговото срце го освои само една.

На почетокот на 2000-тите Елвир Мекиќ беше еден од најдобрите и најуспешните поп – пејачи на нашата естрада.

ФОТО: Фејсбук / Елвир Мекиќ

Полнеше сали, одржуваше концерти, а неговите песни ги знаеја сите генерации.

Маркетинг

Беше единствен кој умее и да пее и да танцува, а со неговиот шарм и насмевка веднаш ја освои публиката.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Елвир Мекиќ

Токму кога беше на врвот, Елвир одлучи да се повлече од јавниот живот.

Но, за тоа имаше многу добра причина.

Иако го нема во јавноста, не значи дека е помалку среќен. Напротив, на пејачот се му тргна од рака.

ФОТО: Инстаграм  / Елвир Мекиќ

Поради љубов тој замина да живее во Сараево каде е оженет со опругата Лејла.

-Доаѓам повремено за да ги видам блиските и пријателите. Инаку, во Босна работам на моја авторска и на музика за други изведувачи, изјави своевремено Елвир.

ФОТО: Фејсбук / Елвир Мекиќ

Плод на љубовта со Лејла е синот Дарис, кое веќе е пораснато момче, копија на тато.

Лејла е сопственичка на салон за убавина, а мора да се признае дека и таа е вистинска убавица.

ФОТО: Инстаграм / Елвир Мекиќ

Елвир не е многу активен на Инстаграм, но понекогаш знае да ги почести фановите со по некоја фотографија.

Овој пат тој сподели фотографија со саканата.

„Мојот партнер во неволја“, стои во опис на фотографијата.

ФОТО: Инстаграм / Елвир Мекиќ

ФОТО: Фејсбук / Лејла Мекиќ

ФОТО: Фејсбук / Лејла Мекиќ

ФОТО: Фејсбук / Лејла Мекиќ

ФОТО: Фејсбук / Лејла Мекиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button