Реклама
Наши ѕвезди

Се редат честитки: Каролина пресреќна насмеана од уво до уво – соопшти прекрасна вест

Познатата македонска поп - икона има прекрасна причина за славење.

Реклама

Каролина се огласи на Инстаграм, па веднаш почна да добива честитки.

По потекло е од Битола, а позната е низ целиот Балкан.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Каролина Гочева е една од најдобрите македонски пејачки.

Маркетинг

Потекнува од семејство на доктори.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Нејзините најблиски се занимаваат со медицина, а таа сепак се одлучи за друга професија, во која и тоа како е успешна.

Зад себе има многу хитови, а нејзините песни ги знаеме сите наизуст.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Сиве овие години додека ја градеше и сѐ уште ја гради своијата кариера, најголема поддршка во сѐ што прави ѝ е нејзината мајка и семејството.

Секој слободен момент го користи да отпатува некаде со сопругот или пак со својата мајка, сестра и внуките.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Веќе неколку години е во брак со сликарот Михаил Корубин.

Двајцата обожаваат да патуваат и постојано се на некоја нова дестинација.

Каролина е родена на 28 април 1980 година и оваа година наполни 44 години.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

По тој повод пејачката се огласи на Инстаграм, каде што објави видео од дувањето на свеќичките за својот роденден.

„Фала другари мои што сте дел од мојот живот, фала и на сите кои ми пишавте и посакавте убави желби.

Со секоја година се’ повеќе си ги сакам родендените!

Cheers до следната“, напиша таа во опис на видеото.

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

ФОТО: Инстаграм / Каролина Гочева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button