Се породи пред месец дена, а сега изгледа како супер херој од стрип – МАКЕДОНСКАТА пејачка ги зaпали социјалните мрежи!

Се породи пред точно еден месец а веќе изгледа неверојатно.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Пејачката Алтуна Сејдиу- Туна пред само еден месец стана мајка по вторпат, односно се породи на 9-ти мај, а сега објави нови фотографии на кои изгледа беспрекорно.

Во тесен комбинизон ги прошета синовите во новиот „Дино парк“ во Скопје, а од вишокот килограми од бременоста нема ниту трага.

„Пред еден месец кога се роди љубовта и никогаш не престанува да расте … Среќен 1-ви месец бебе Зен“ напиша Туна во објавата.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Малиот Зен го стави во „кенгур“ со „анимал принт“ додека таа носеше син и припиен до телото комбинизон кој ја оцртуваше нејзината фигура за која малку е да се каже дека е совршена.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Косата навиткана во бранови и луксузни очила за сонце, вистинска супер згодна мама.

Изгледа како да излегла од некој стрип со суперхерои.

Атрактивната албанска пејачка Алтуна Сејдиу-Туна на својот Инстаграм профил сподели дека станала мајка по вторпат, а тоа го направи на оригинален начин.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Туна објави фотографии додека сè уште се наоѓа во сала, веднаш по породувањето, а честитки пристигнуваа од сите страни.

Туна и нејзиниот избраник Патрис Бериша, кој исто така е музичар станаа родители на уште еден син кој го доби името Зен.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

„Го молев Бога за маж кој засекогаш ќе ме сака. Тој ме благослови со двајца. Среќен Ден на мајките. Горда мајка на Тиан и Зен“, напиша Туна во описот на фотографиите.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм
ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Туна и првиот пат кога се породи објави фотографија од штотуку родениот Тиан во една скопска клиника, а веднаш потоа објави и преслатка фотосесија.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

Туна со години е позната на музичката сцена, но повеќе активна е на албанската, додека пак во Македонија се прослави со учеството во музичкото шоу „Плеј-потрага по ѕвезди“.

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

ФОТО: Алтуна Сејдиу- Туна/Инстаграм

(Visited 335 times, 1 visits today)