‘Се омажив со чичко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

Тие се во брак и имаат три деца

Фото: Принтскрин

Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој друга пар, но се соочуваат со низа проблеми.

Имено, Клаус и Јосефин се роднини – тој и е чичко, брат на нејзиниот татко. Заради тоа тие се соочуваат со бројни негативни коментари, посебно откако за германските медиуми ја раскажаа својата приказна.

Клаус тогаш отворено зборуваше за неговите сеќавања кога ја видел прв пат кога била бебе. Тој тогаш имал 23 години, а долго време не биле во контакт.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Таа ќе го запознае кога ќе наполни 16 години.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Три години подоцна Клаус и призна дека има силни чувства кон неа, но и вети дека нема да и се доближува.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Таа требаше да донесе одлука.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Тие сега се во брак веќе 14 години, а својата љубов ја крунисаа кога добија тројка што беше вистинско изненадување за сите.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Што се однесува до законот, нивниот брак е легален од правно гледиште во Германија, бидејќи нивниот однос преставува однос од трет степен. Па така според германскиот закон тие смеат да се венчаат и да имаат деца, пишува „Феникс магазин“, а пренесе хрватскиот „24сата“.

Не им пречи разликата во годините, е за германските медиуми неодамна открија како се избориле со предрасудите и како успеваат да излезат на крај со грдите коментари што постојано ги добиваат од непознати.

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Фото: Инстаграм/ wolf.bear.lion

Извор: 24сата.хр

(Visited 1.454 times, 1 visits today)