Реклама
Наши ѕвезди

Се налути Игор Џамбазов: „Пет пати ме умревте“

Познатиот македонски шоумен се налути, па се огласи на Инстаграм.

Реклама

Џамбазов бесен на медиумите и шпекулациите кои се шират за него.

Освен што мора да се максимално професионални, познатите личности ја имаат таа „несреќа“, нивниот приватен живот да биде исто така пласиран во јавност.

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

Игор Џамбазов е еден од ретките јавни личности кој секогаш искрено и отворено зборувал за својот приватен живот.

Маркетинг

Иако доживеал многу турбуленции и имал тешки периоди, секогаш од секоја ситуација излегува посилен од било кога.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

Максимално е посветен на сѐ што прави и токму затоа е успешен во секоја професија со која се занимава.

Во последно време најпосветен е на музиката и реднов настапува низ Македонија.

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

Ужива слободното време да го поминува во Дојран, каде го наоѓа својот мир и спокој.

Познатите личности се навикнати за нив да се објавуваат лажни вести и шпекулации.

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

Токму и Игор неколку пати доживеал за него да се зборува дека починал, па токму затоа се огласи и на Инстаграм:

Пет пати ме умревте, еднаш помен не ми дадовте. Ќе почнам да се лутам“.

Оваа објава предизвика бура реакции и насмеа многумина.

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

ФОТО: Инстаграм / Игор Џамбазов

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button