Реклама
Вирално

СЕ ЗАВРТЕ ОРО НА АЕРОДРОМ – Еве како спектакуларно беше пречекан еден патник (ВИДЕО)

- Живеам за моментот некој да ме пречека вака на аеродром - напиша едно момче.

Реклама

Со хармоника, гитара и контрабас и звуците на песната „Добро јутро Шумадијо“ група пријатели му приредија на патник спектакуларен дочек на аеродромот „Никола Тесла“ во Србија.

Ова видео стана вирално низ цел Балкан. Ова се дел од коментарите:

– Ова го има само во Србија!

Маркетинг

– Живеам за моментот некој да ме пречека вака на аеродром – напиша едно момче.

Маркетинг

Не е познато кој е среќниот патник или патничка за кого беше приредена оваа забава, но дефинитивно сите кои се најдоа на аеродромот во тој момент се развеселија и заиграа по малку во народен ритам.

Погледенте го ВИДЕОТО.

Можеби ќе се иснпирирате да ангажирате ваква забава за некој ваш близок и на скопскиот аеродром.

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button