Кафе муабет

Се жени Огњен Амиџиќ? Водителот заљубен до уши во 17 години помладата колешка- еве кога ќе го каже судбоносното “ДА”

Заедно се неколку месеци...

Пред неколку месеци во јавноста излезе веста дека водителот Огњен Амиџиќ повторно е вљубен. Тој не криеше и откри дека е во љубовна врска со колешката Мина Наумовиќ.

фото принтскрин

Мина Наумовиќ е новинарка, а во неговата емисија „Амиџи шоу“ веќе подолго време ja води рубриката „Внимавај Мина“.

фото инстаграм/ Мина Наумовиќ

Огњен Амиџиќ неодамна изјави дека бара многу од своите партнерки.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Имам многу високи критериуми, можеби не е оправдано, но така е. Мојата идна партнерка мора да има буквално сè – изјави тој непосредно пред да се дознае за врската со Наумовиќ, додека не крие дека едвај чека повторно да застане на „лудиот камен“.

фото инстаграм/Мина Наумовиќ

– Апсолутно повторно се гледам како оженет маж – рече тогаш, а дали тоа ќе се случи наскоро ќе покаже времето.

фоот инстаграм/Мина Наумовиќ

Да потсетиме, по разводот со манекенката Даниела Димитровска, Огнен беше фатен во главниот град на бензинска пумпа со новата поубава половина и така се дозна за нивната романса.

фото инстаграм/ Мина Наумовиќ

Да потсетиме, поранешната сопруга на Огњен, Данијела Димитровска, од која тој се разведе по 10 години брак, откри што мисли за неговата врска со Мина:

фото инстаграм/Данијела Димитровска

– Што се однесува до тоа, на сите им посакувам љубов. Јас сум суштество кое цени се што е убаво и позитивно и на сите им посакувам љубов и толку – заклучи Даниела.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button