Семејството Родиќ подготвено за уште една свадба – нема да верувате парот каков мираз ќе добие на подарок!

Топ тема во медиумите низ цела Србија е дека Мирко Шијан и Бојана Родиќ ќе станат родители.

ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм

Веднаш почнаа медиумите да пишуваат и да прогнозираат кога би бла свадбата на парот. Кога е во прашање свадбата, миразот е неизоставен дел, па еве што идните родители ќе добијат на подарок.

Семејството Родиќ на својата ќерка и на нивниот иден зет планираат како мираз да им дадат стан, тоа ќе биде луксузна недвижнина во вредност од 250.000 евра, открива близок извор.

ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм

Оваа вест парот ја соопшти на Божиќ и ги израдуваа сите, а идната баба Гоца Божиновска вели дека е пресреќна дека ќе стане баба.

Пејачката дури откри дека веќе ги поканила сликарите да и подготват соба за бебето. Според Гоца, парот ќе живее во семејната куќа на Гоца Божиновска во Сурчин.

ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм

-Се чувствувам одлично, како 25-годишна баба. Моите најблиски и соседи се тука, уживаме и славиме за Божиќ. Бебето допрва треба да ја помине бременоста.

Ништо поубаво не можеше да ми се случи”, изјави Гоца за Курир телевизија.

Куќата на Гоца е инаку опкружена со високи ѕидови.Целата куќа е под видео надзор и со голем базен.

Куќата го привлекува вниманието на минувачите, кои обично застануваат пред неа и се восхитуваат на надворешноста.

-Овде сум 20 години и навикната сум на Сурчин затоа што живеев во оваа област девет години пред да се преселам.

Овој дом ги чува најубавите спомени што ги имам, особено оние поврзани со мојот покоен сопруг, раѓањето на нашите деца, нивното детство … Јас никогаш не би се иселила од тука.

ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм

Таа е мојата среќа. Децата доаѓаат и си одат, а јас останувам. Што би рекла тетка ми: Ќе бидеш во таа куќа сè додека снаата не те исфрли. ‘ Тогаш можеби би ги спакувала куферите и би си заминала, само за да му биде убаво на мојот Мирко “, рече пејачката во едно интервју во 2019 година.

– Тие многу се сакаат и тоа е најважното за мене. Штом ќе донесете одлука да имате дете, значи се сакате. Тие се согласуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат, да имаат проблеми, да доаѓаат и да си одат … Мирко се смени за 360 степени. Тој ми е смешен. Тој рече: „Мамо, сега мора оваа соба да биде за бебето, јас му реков вие бирајте која соба ќе биде за бебето. Тој почна да бира каква боја ќе бидат sидовите, но јас му реков да не го прави тоа додека не го открие полот на бебето“ – рече Гоца.

Пејачката призна дека потајно сака да добие внука.

– Само нека се роди живо и здраво. Би сакал да имаат девојче, но велат дека желбите на бабите никогаш не се оствариле. Сакам женски деца и сакам секој брачен пар прво да има ќерка – вели пејачката.

 

ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм
ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм
ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм
ФОТО: Богдана Родиќ / Инстаграм
Во продолжение погледнете како изгледа луксузната вила на семејството Божиновски:
ФОТО: Принтскрин
ФОТО: Принтскрин
ФОТО: Принтскрин
ФОТО: Принтскрин
(Visited 432 times, 1 visits today)