Семејството на Милијана не сака да чуе за Милојко: „Не го прифаќаме старецот“

Милијана Богдановиќ (21) се омажи за 53 години постариот Милојко Божиќ (74).

Фото: Курир/Зоран Шапојнич

ADVERTISEMENT

Тие се венчаа во саботата во 14 часот соматичното во Пожега, Србија. Најконтроверзната двојка во регионот ја започна прославата во нивниот дом, а децата на Милојко како и родителите на невестата не беа меѓу 100 гости.

– Не сакам да зборувам за нив. Она што го направи Милијана  е ужасно. Не можев да дојдам на свадбата затоа што мојот сопруг не ми дозволи  и тој не сака да чуе за неа. Мене ми е жал, бидејќи таа е мое дете, но таа го направи својот избор. Никогаш нема да го прифатам овој старец, тој не е мое семејство – рече мајката на Милијана, Слаѓана за српските медиуми.

– Ја побарав Милијана затоа што ми е жал што не можев да бидам со неа, но не можам да го поддржам нејзиниот избор. Никогаш нема да одам во нивната куќа, таа може да дојде да не посети, но без Милојко – додаде Слаѓана. Сепак, бабата Милијана Дана не ја пропуштиј големата прослава. Нивните поранешни цимери, од реалното шоу „Парови“ Дина Галорини и Шмизла, исто така, дојдоа на свадбата . Трубачите ги забавуваа гостите во дворот на нивната куќа сè додека не се упатија кон матичарот.

– Целата свадба беше многу весела, луѓето танцуваа. До два часот наутро останавме во ресторанот, а околу три часот се вративме дома. Плачев од среќа .Тешко ми беше за моите родители да не бидат таму, но затоа мајка ми ми испрати порака. Не сакам да откријам што ми напиша “, рече Милијан за„ Блиц “ .

Facebook Comments
(Visited 1.444 times, 1 visits today)
Loading...