Реклама
Наши ѕвезди

Семејна хармонија: Во домот на Тања Кочовска има причина за голема среќа – актерката ја откри убавата вест

Македонската актерка откри што значи хармонија и среќа во нејзиниот дом.

Реклама

Тања соопшти убава вест, па веднаш почнаа да пристигаат честитки.

Тања Кочовска е една од најпопуларните македонски актерки.

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Од 1994 година е вработена во Театар за деца и младинци-Скопје.

Маркетинг

Ќерка е на поранешните членови на групата „Мањифико” Панче и Невена Кочовски.

Тања скоро 3 децении е во брак со актерот Предраг Павловски.

Маркетинг

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Тие се вистински пример дека љубовта може да трае и да се одржува и после долги години зедно, но и покрај тоа што со партнерот имате иста професија.

На нивните социјални мрежи ќе видите фотографии кои освен што ќе ве насмеат, ќе ви ја доловат атмосферата во нивниот дом, каде секогаш е динамично и весело.

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Од првиот брак со актерот Владимир Ендровски Љац, Тања го има синот Александар, а плод на љубовта меѓу неа и Предраг е ќерката Нела.

Нела тргна по стапките на своите родители и таа е веќе актерка.

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Во своите интервјуа Тања има истакнато дека тие дома фунционираат како најдобри пријатели и знаат сѐ едни за други.

Синот на Тања, Александар пред две години стана татко, па малиот Јоаим веќе е центар на внимание во семејството.

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Предраг е особено приврзан со него и се однесува како вистински дедо.

На 20 мај Јоаким наполни 2 години, па актерката сподели фотографија од него и гордиот дедо, облечени во дресови Роналдо.

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

ФОТО: Фејсбук / Тања Кочовска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button