Реклама
Наши ѕвезди

Семејна идила – Бујар Османи покажа што прави кога е дома со најмилите

Кандидатот за претседател на земјава покажа како го поминува слободното време.

Реклама

Османи се активираше на социјалните мрежи, каде често споделува моменти од приватното време.

Министерот за надворешни работи и кандидатот за претседател, Бујар Османи приватно е посветен сопруг и татко на 3 деца.

ФОТО: Фејсбук / Бујар Османи

Долги години успешно плови во брачните води со неговата избраничка Валбона Османи.

Маркетинг

Валбона е вистинска убавица со продорни сини очи, која со својот изглед никој не остава рамнодушен.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Бујар Османи

Плод на нивната љубов се ќерката Елиза, синот Мали и синот Луан кој им се роди годинава.

Иако природата на неговата професија е таква што многу малку од денот му останува слободно време, тој секогаш се труди да го помине со најсаканите.

ФОТО: Фејсбук / Бујар Османи

Османи се активираше и на Тик Ток, каде многу често споделува видеа од неговото секојдневие.

Прошетките со семејството му се омилени, особено сега со малиот Луан.

ФОТО: Фејсбук / Бујар Османи

Тој се труди да ѝ помогне на својата сопруга во растењето на децата.

На Тик Ток сподели и видео како го склопува релаксаторот за своето новороденче, а поголемите деа му помагаат во тоа, додека Валбона се грижи за алиот Луан.

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

ФОТО: Тик Ток / Бујар Османи

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button