Секое урто пие топла вода со лимон – Наоми Кембел ги открива тајните за нејзината убавина

„Проверете го карминот пред да разговарате со мене“, ова е познатата изјава на супермоделот Наоми Кембел.

Иако изгледа дека го нашла еликсирот на младоста, вистината е дека Наоми ја одржува својата убавина со строга дисциплина и разни трикови.Зад беспрекорната кожа на Наоми, постои, постојана грижа. Таа го чисти лицето и користи ексфолијација скоро секој ден. По тонирање на кожата, се мие со употреба на течен сапун. Хидратацијата е најважна за неа, па затоа користи маски за лице.

Користи крем за лице за Biofirm Lift и исто така користи специјална подготовка за пределот околу очите. Покрај кремот, нанесува витамин Ц и масло од роза на лицето. Шминка.Кога постојано сте изложени на светлосни фотоапарати , мора да бидете сигурни дека имате шминка што е добро применета, така што навлегува длабоко во порите. Затоа Наоми не носи никаква шминка кога може. Во тие моменти, таа претпочита да има добро исчистена кожа.

Исхрана и вежбање.Првото нешто што Наоми го прави наутро е пие топла вода со лимон, како и пробиотици. После тоа, таа пие уште два пијалаци – еден за имунитетниот систем и другиот со алое. Како голем љубител на детоксикација, таа за појадок има зелени краставици, целер . Таа секогаш носи сушено и како и јаткасти плодови понекогаш јаде десерт, но не пие алкохол или кафе.

Facebook Comments
(Visited 152 times, 1 visits today)