Реклама
Наши ѕвезди

Секогаш во топ – форма: Венко Филипче покажа како ја одржува линијата

Без оглед на обврските, секогаш се одвојува време за вежбање.

Реклама

Поранешниот министер покажа што е тајната за неговата линија.

Во јануари минатата година Венко Филипче ја напушти функцијата министер за здравство.

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Медицината е неговата најголема љубов и понатаму е посветен на оваа професија.

Маркетинг

По професија е невроирург, а на должноста министер за здравство стапи во 2017 година.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Некои го обожаваа и во него гледаа сигурност во најтешките моменти, но имаше и такви кои го осудуваа и постојано го обвинуваа за ситуацијата во земјата.

Тој беше министер за здравство во време кога освен Македонија, целиот свет се соочуваше со пандемијата Ковид 19 и министрите за здравство имаа огромна одговорност.

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Тој секојдневно одржуваше прес-конфереции за јавноста и информираше за бројот на заразени и мерките кои се преземаат.

Министерот го крие својот приватен живот како змија нозете.

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Во брак е со познатата психијатарка Ана Савеска Филипче.

Плод на нивната љубов е синот Иво.

И покрај многуте работни обврски Венко не пропушта ниту ден за вежбање.

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Тој е еден од малкуте политичари кај нас кои се грижат за физичкиот изглед.

На Фејсбук екс – министерот сподели фотографија од теретана – местото за кое нема одмор.

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

ФОТО: Фејсбук / Венко Филипче

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button