Седумдесет годишна жена отиде кај стилист: Родената ќерка не можеше да ја препознае! (ФОТО, ВИДЕО)

Во рацете на вистински експерти, ниту една жена не може да биде грда.

Беверли Вилсон има 70 години и живее во Северна Каролина. Таа реши да го посети стилистот за славни личности, Кристофер Хокинс, за кој многумина сметаат дека е чудотворец, кога се чини дека се работи за трансформација.

ADVERTISEMENT

“Јас сум подготвен за ова. Ми треба ова”, им рече Беверли пред камерите: “Имав одредена операција, поради што долго не одев во фризерскиот салон. Ја правев косата дома сам. Се чувствувам како да имам триесет години. Јас не сум против сечење на косата. Посакувам да ја имав бојата што ја имав пред 30 години “.

Фризерот едвај чекаше да ја трансформира Беверли, а до моментот кога заврши, нејзината родена ќерка не можеше да ја препознае: “Зар не е убава! Убава си!”

Покрај фризурата, стилистот Беверли ја облече и ис тави накит.

Facebook Comments
(Visited 1.666 times, 1 visits today)
Loading...