Севе се откажа од презимето на својот сопруг – дали се разведува?

Познатата пејачка Северина Којиќ пред неколку дена на сите социјални мрежи го тргна презимето на нејзиниот сопруг Игор и го остави само своето име.

Како што тврдат упатените, снаата на Кеба неодамна на доделување на награди на една телевизија се појавила без својот сопруг, што ги наведе присутните да помислат дека има проблеми во односот помеѓу Северина и малиот Кеба. Во прилог на ова зборува и тоа што само неколку часа подоцна, пејачката од своите профили на социјалните мрежи го тргнала презимето Којиќ.

ADVERTISEMENT

Како што пренесуваат српските медиуми, таа на доделувањето на наградите не сакала да зборува за нејзиниот венчан сопруг, што ги зачудило сите. Таа воопшто не го ни споменала својот сопруг во разговорот со новинарите, а откако ја примила наградата, не се задржала во студиото, туку ја напуштила зградата на телевизијата, а Игор не дошол по неа. Но дека нешто не е во ред помеѓу нив стана очигледно откако само неколку часа подоцна, од профилите на Северина на Инстаграм и Фејсбук исчезна презимето Којиќ.

Имено, пејачката го избриша презимето на сопругот и го остави само своето име со кое и се прослави. А набргу потоа реши повеќе да не го следи и својот свекор Кеба, додека нејзиниот сопруг се уште е на листата.

И тој е единствениот …

Facebook Comments
(Visited 95 times, 1 visits today)
Loading...