Сашко Коцев никогаш не криел колку ја сака својата сопруга – неговата ЕМОТИВНА ОБЈАВА ќе им ги стопи срцата на многумина!

Симпатична љубовна приказна што наполни десет години

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Еден од најпознатите македонски актери, Сашко Коцев, и неговата поубава половина, шармантната докторка Смиљана Бундевска, пред точно 10 години се заколнаа на вечна љубов и запловија во брачните води.

Еден од омилените парови на македонската јавна сцена кои што ја имаат ќеркичката Јоана, прославија годишнина.

Познатиот актер на својата сакана и ја честиташе годишнината со заедничка фотографија што ја сподели на Фејсбук.

Фото: Фејсбук/ Сашко Коцев

Сашко на фотографијата ја носи својата невеста во раце, а таа блеска со својот посебен шарм и изглед како вистинска принцеза од бајките.

Фото: Фејсбук/ Сашко Коцев

Тие каде и да се појават заедно во јавност или на социјалните мрежи пленат со топлина, и љубовта и денес зрачи од нив како и првиот ден. Нивната љубовна приказна е несекојдневна и личи на оние што ги гледаме во филмовите, а за запросувањето на Сашко и ден-денес се зборува.

Фото: Фејсбук/ Сашко Коцев

Имено, тој ја запроси својата сакана на Златна Бубамара кога ги изненади сите, а посебно неговата сопруга.

Фото: Фејсбук/ Сашко Коцев

Тој тогаш облече како Аладин клекна на колена и ј побара з жена, додека публиката цело време аплаудираше.

Фото: Фејсбук/ Сашко Коцев

Коцев веќе следната година се шегуваше на своја сметка, крајно „револтиран“ и „лут“ на публиката што не го предупредила за сето она што го чека по женидбата.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Златна бубамара

Како изгледаше најромантичното запросување во Македонија, но и неколку фотки од свадбата, погледнете во продолжение:

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб
(Visited 313 times, 6 visits today)