Сара Џесика Паркер по долга пауза повторно како Кери Бредшоу

Сара никого не остави рамнодушен со ова брилијантно шик издание за кое сите зборуваат.

Сара Џесика Паркер на забавата по генијалниот настап на својот сопруг Метју Бродерик во Лондон по повод неговата премиера со претставата „The Starry Messenger“, избра комбинација која како да ја позајмила директно од плакарот ка Кери Бредшоу. Таа „фураше“ црн коктел фустан од „J. Mendel“ „покриен“ со сребрени светки, со кој покажа забавен дух со драматичен стил и подготвеност да оди и еден чекор понатаму кога е во прашање класичниот вечерен стил.

Целото издание го украси со корални високи потпетици и разиграни нараквици од брендот „Saskia Diez“.

Facebook Comments
(Visited 39 times, 1 visits today)