„Само со тебе сум ПОСИЛНА“: Елена Ристеска со емотивна порака – пејачката ја покажа НАЈВАЖНАТА ЛИЧНОСТ во својот живот

Македонската пејачка ја покажа најважната личност и напиша емотивна порака.

Сега е дефинитивно јасно од кој Елена ја има наследено својата убавина.

Публиката дого време исчекува нешто ново на музички план од Елена Ристеска, но таа никако не мирува и работи со полна пареа.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Малото девојче со чорапчињата на пруги кое ја освои публиката со своето учество во музичкото шоу „Плеј потрага по ѕвезди“ порасна во вистинска убавица, која реди успеси што и да направи.

Таа е доста активна на социјалните мрежи, каде нејзината публика може да следи каде е и што прави. Со своите фотографии мами воздишки, особено кај посилниот пол.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска
ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Иако музичката кариера е на пауза, Елена е максимално посветена на својот козметички бренд ЕРА козметика.

Таа вели дека во себеси пронашла страст и посветеност за создавање на единствена колекција производи за убавина, еднаква на страста и посветеноста кон музиката која ја донесе на врвот во музичката индустрија.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска
ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Вчера во нејзиниот дом имаше убава причина за славење.

Нејзината мајка славеше роденден, па најтесното семејство се собра да го прослави.
Елена сподели фотографии од роденденската прослава и напиша емотивна порака за војата мајка.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Сега е дефинитивно јасно од кој Елена ја има наследено својата убавина.

„Мајка. НАЈСРЕЌЕН РОДЕНДЕН, уште многу години да си покрaj нас, бидејќи само со тебе сме посилни и посреќни. Те сакамe“, напиша Елена.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

elenaristeska

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

[tptn_list]