Сакате убави и модерни локни? Погледнете како да направите преубава фризура со цедилка!

Жените трошат пари по фризерски салони, купуваат разноразни препарати за нега на коса, и прават се’ за да се чувствуваат убаво кога ќе се погледнат во огледало.

Но кај секоја од нас постојат денови кога немаме време за фризура, што можеби е незамисливо, но сепак се случува. И токму тогаш мораме да ги земеме работите во свои раце и да се фрлиме на самостојно средување на косата. Токму затоа и сме сигурни дека ќе ви се допадне овој трик.

ADVERTISEMENT

Потребно ви е само обична цедилка од кујната, а она што ќе го добиете ќе ве остави без здив.

Facebook Comments
(Visited 389 times, 1 visits today)
Loading...