Рибите ќе бидат нервозни, Лавот несигурен….Дневен хороскоп за 28 ноември

Дневен хороскоп за 28 ноември.

Oвен

Малку се нервиравте за новата недела, затоа што поставите високи цели.

Бик

Вие не сте некој кој може да се подготви брзо за нов почеток. Потребна ви е помош Добијте помош со брзи знаци како Близнаци, Вага, Водолија.

Близнаци

Треба да ги искористите новите идеи што ви се дадени. Вие сте личност што може да стори сé што е можно за другите.

Рак

Размислете за сè. Тешко дека ќе имате време да ги ставите сите работи во акција, но сепак завршете сè што ви треба.

Лав

Дали сте свесни дека некој друг ќе го заземе вашето место ако сте премногу затворени и егоистични.

Девица

Имате добра енергија ако имате работа поврзани со услуги, особено храна. Не размислувате премногу за пари.

Вага

Брзината ве става во непријатна ситуација, што ви носи дополнителни проблеми. Студената глава размислува поефикасно.

Шкорпија

Бурен ден, многу нови идеи да се процесираат и да се воспостават. Некои сакаат да се истакнат особено.

Стрелец

Вие имате моќ да ги убедите другите дека вашите идеи се вистинските и треба да бидат прифатени без дискусија. Одите брзо.

Јарец

Може да има поделба помеѓу вашите лични цели и она што е направено за другите. Понекогаш е добро да им помогнеме на другите да ја постигнат својата цел.

Водолија

Започна нов ден и наидовте на неконвенционални идеи и мислења што сите се тресат. Сепак, вие сте пред другите. Не очајувај, ова 21-то засекогаш!

Риби

Вие сте импулсивни, брзи. Соработниците се изненадени. Тие не знаат што да очекуваат од вас.

Facebook Comments
(Visited 740 times, 1 visits today)