Рецепт на денот: Зачинети полнети јајца

Овие вкусни закуски се лесни за подготовка и се вистинска декорација на трпезата. Денешниот рецепт е зачинети полнети јајца!

Состојки:

– 6 тврдо варени јајца

– 60 мл грчки јогурт

– лажица сенф

– бибер

– сладок мелен пипер

Подготовка:

  1. Излупете ги и преполовете ги варените јајца. Извадете ги жолчките и ставете ги во сад и измешајте со грчки јогурт, сенф, сол.
  2. Пополнете ја мешавината од жолчка, во белките ставете мелен пипер и украсете по желба.
Facebook Comments
(Visited 98 times, 1 visits today)