Реакцијата на публиката кога Цеца се појави во „Ѕвездите на Гранд“ е неверојатна – еве ја и првата фотка со Марија Шерифовиќ

Ова до некаде и беше очекувано

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Најпрво сите беа изненадени што Јелена Карлеуша го напушти шоуто „Ѕвездите на Гранд, и посебно што нејзиното место го зазема Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Цеца се појави на снимањето, а кога се појави пред студиото настана општ хаос од големиот број новинари и фотографи.

Потоа сите ја чекаа реакцијата на публиката кога ќе се појави во студиото, а судејќи според снимката, сите беа воодушевени.

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Како тоа изгледаше погледнете и сами:

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд
Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд
Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Многумина се прашуваа и во каков однос е Цеца со Марија Шерифовиќ

Инаку, на снимањето новиот член на жирито прв пат се сретна во студиото се сретна со нејзината колешка Марија Шерифовиќ.

Фото: Принтскрин/ Телеграф.рс

Цеца која на снимањето дојде видно расположена, откако влезе во студиото се поздрави со станатите колеги од жирито.

Фото: Принтскрин/ Телеграф.рс
Фото: Принтскрин/ Телеграф.рс

Таа се поздрави и со Марија, која ќе седи покрај неа на столчињата, а како што може да се види имаа и пријатен разговор.

Фото: Принтскрин/ Телеграф.рс

Мили конечно прозборе за односот со Цеца

На снимањето на првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ се појави и Александар Милиќ Мили, а многумина се заинтересирани да дознаат во каков однос е со Светлана Цеца Ражнатовиќ бидејќи се шпекулираше дека се скарани.

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

„Цеца е големо изненадување така што сјајно изненадување е тоа што е во жирито“ – истакна Мили на почетокот од разговорот.

Што се однесува до тоа дали се скарани, тој вели:

„Ние сме во исти односи веќе со децении. Зад нас се бројни албуми, песни и стадиони. Тоа се песни кои и денес се живи и тоа ќе не врзе до крајот на животот“, беше искрен пред новинарите познатиот музичар.

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

На прашањето дали повторно би соработувал со неа, тој вели:

„Тоа е деловна политика. Сега работам на проекти врзани со Милиграм, како и песни за финалистите во ‘Ѕвездите на Гранд’“, вели Мили.

Повеќе детали за шоуто погледнете тука.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Сања Кужет

Фото: Инстаграм/ Сања Кужет

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ (@cecagoddess)

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Ѕвездите на Гранд
(Visited 1.655 times, 1 visits today)