Реклама
Наши ѕвезди

Рај за очите: Ја имате ли видено оваа убавина во Скопје – македонската пејачка живее во близина на ова место

Македонската пејачка откри невидена убавина во главниот град.

Реклама

Во близина на домот на Сара Мејс има прекрасно место за љубителите на природата.

Популарната пејачка на забавна музика и харфистка, Сара Костадиновска или во јавноста позната како Сара Мејс, заедно со нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и нивните две деца живеат во скопската населба Пинтија.

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

Сара и Димитар се многу активни на социјалните мрежи и буквално секојдневно споделуваат моменти од својот приватен живот.

Маркетинг

Публиката ги обожава објавите поврзани со нивните две деца, ќерката Илина и синот Кирил.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

Сара и Димитар изградија заедничка куќа од соништата во Пинтија.

Освен огромното пространство, во куќата имаат и базен, а токму тоа им овозожува кај нив да се случуваат најдобрите забави.

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

Пријателите обожаваат да се собираат во нивниот дом.

Она што најмногу ги привлекло во оваа населба е токму прекрасната природа која е во близина на нивната куќа.

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

Сара на Инстаграм сподели видео на кое покажа дека во нејзина близина има прекрасна патека полна со зеленило која води до најблиското ридче.

„Кој ќе ви каже дека Пинтија не е убава – лаже, суши.

Ова патче накај ридче ми е бувално минута од дома.

Е, немате вака во град, знам…

Ајде бе, важно блиску ви е“.

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

ФОТО: Инстаграм / Сара Мејс

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button