Реклама
Вести

„ПOЛОШО ОД СМРТНА КАЗНА“ Eве што ги чека убијците на малaта Данка – Едно не знаат

Реклама

Потрагата по телото на убиената Данка Илиќ (2) продолжува денеска, а по куќата на осомничениот Дејан Д. во село Злот, потрагата е фокусирана на Лазарева пештера и Злотска река, кои се нешто повеќе од три километри од селото.

Според репортерот на српски „Телеграф“, пред пештерата има полицајци и пожарникарски спасувачи.

Да потсетиме, полицијата вчера изврши интензивен претрес на теренот на куќата на осомничениот Дејан Д., кој и самиот вчера бил на местото на настанот.

Маркетинг

Полициски служжбеници во текот на целиот ден собираа докази кои подоцна ги доставила до полицијата во Бор.

Маркетинг

Претседателот на СРС, д-р Воислав Шешељ, смета дека доживотниот затвор ќе биде многу полош за убијците на малата Данка од смртната казна.

– Тие не знаат едно – дека дури и меѓу затворениците постои морален кодекс и многу тешко му е на секој што ќе дојде во затвор за убиство на дете, особено за вакво грозоморно убиство – изјави Шешељ за ТВ Информер.

Тој посочува дека во затворот има хиерархија меѓу затворениците.

– Оние кои се на власт можат да бидат и убијци и тешки криминалци, но таму се почитува нивниот збор и вакви луѓе како Срѓан и Дејан се неподносливи во тоа друштво – објасни лидерот на радикалите.

Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ, кои беа уапсени под сомнение за убиство на Данка Илиќ, беа сослушани во петокот вечерта, а вчера беа приведени.

Драгијевиќ пред обвинителот го признал делото, а Јанковиќ се бранел молчејќи. Потоа на двајцата им беше одреден притвор до 30 дена.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button