Реклама
Наши ѕвезди

Прослава кој вечно ќе ја памети – погледнете какво изненадување доби Елена Ристеска за роденден

Пејачката остана без зборови од изненадувањето кое го доби.

Реклама

Елена славеше роденден, а најблиските ја изненадија со прослава која вечно ќе ја памети.

Слаткото девојче со пругасти чорапчиња, кое пред публиката за првпат се појави во шоуто „М2 – потрага по ѕвезда“, денес е успешна жена, со богата кариера зад себе.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Многу слушани песни и успешни концерти, многу настапи и освоени награди…

Маркетинг

Елена се вбројува меѓу најубавите и најзгодните жени на нашата естрада.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Освен музичката кариера, таа одлучи да се посвети и на сосема пониаков бизнис.

Таа го основаше козметичкиот бренд ЕРА и доста успешно започна да плови и во овие води.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Иако долго време нема објавено новитет на музичи план, редовно настапува и ѝ пее на својата публика.

Елена е родена на 27 април 1986 година и годинава наполни 38 години.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

По тој повод нејзините сакани ѝ организирале изненадувње – роденденска прослав.

„Велат жена сјае кога е сакана. Моите најблиски ме изненадија за мојот роденден со прослава која вечно ќе ја паметам, а роденденов секогаш ќе ме потсетува колку многу сум сакана. Му благодарам на Господ за тоа и секако на моите најблиски.

П.С. Роденденот беше завчера, 27ми. Да нема забуни со повторни честитки“, напиша Елена во опис на фотографиите направени за време на прославата.

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

ФОТО: Инстаграм / Елена Ристеска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button