Прослава во домот на Пандев, честитки пристигнуваа цело време – македонската легенда има три срциња, еве како изгледаат

Македонската фудбалска репрезентација со него на чело испиша историја.

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Оваа година ја имавме можноста да се радуваме на учеството на Македонија во ЕП2020, а за тоа повеќе од заслужен беше Горан Пандев.

Момците ѝ приредија вистинско изненадување на цела Европа со пласманот, но и со играта која ја покажаа во првенството.

Иако репрезентацијата испадна уште по првата група, Горан Панев ќе остане легенда и важи за еден од најдобрите фудбалери во Македонија.

Освен што е одличен фудбалер Пандев е и посветен сопруг и татко на три дена, а баш поради едно од нив се славеше во домот на Пандев.

Фото: Принтскрин

Имено неговата најмала ќерка Софија славеше роденден и наполни три години.

„Среќен роденден моја малечка“, напиша Горан и објави фотографија од Софија на која позира покрај тортата заедно со својот брат Филипо и постарата сестра Ана.

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев
Фото: Инстаграм/ Горан Пандев
Фото: Инстаграм/ Горан Пандев
Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Горан Пандев од 2009 година е во брак со прекрасната Надица, со која имаат три дечиња и тоа синот Филипо, ќерката Ана и најмалата ќеркичка Софија.

Сите три деца на Пандев се преслатки, но малата Софија се чини дека ужива да позира, но и да прави гримаси и сето тоа изгледа неодоливо.

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев
Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев или како што многумина го нарекуваат „Гранде Пандев‘ често покажува дека сопругата и децата му се најголема поддршка.

Така беше и за време на ЕП, пред натпреварот со Букурешт.

Т.ој објави фотографија со Ана И Филипо кои го прегрнуваат и напиша „Мојата најголема поддршка“.

Сепак за Македонија ова првенство беше и збогување со Пандев кој го одигра и последниот натпревар во националниот дрес.

Немаше Македонец кој со насолзени очи не го гледаше збогувањето на капитенот од националниот дрес.

Целата публика и играчите на терен запреа за момент за да му оддадат почит на големиот Пандев кој во 68-та минута го напушти теренот.

Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб

Навивачите на Холандија, па дури и Весли Снајдер, со кого Пандев ја покори Европа со Интер во 2010 години со овации го поздравија.

На трибините заедно со премиерот на Холандија беше и премиерот Зоран Заев со својата сопруга кои исто така со аплауз го поздравија капитенот на македонската фудбалска репрезентација.

Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб

Солзи, тон емоции и ежење за секој љубител на фудбалот!

Горан Пандев замина од македонската репрезентација, како рекордер со 122 настапи и 38 гола, со остварено ветување за пласман на големо натпреварување, и вели дека одлуката е конечна и дека му се остварил сонот.

Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб
Фото: Принстскин/ Јутјуб

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Џамбо Агушев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев

Фото: Инстаграм/ Горан Пандев
(Visited 1.465 times, 1 visits today)