Прослава во домот на Гоца Божиновска, направија крштевка на внукот – НЕЈЗИНАТА СНАА заради овој детаљ во центарот на вниманието

Мирко Шијан и Бојана Родиќ го крстија својот наследник Зоран кој името го доби по таткото на Мирко.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Сестрата на Бојана, Наташа, на својот Инстаграм сподели видео од свечената церемонија со кое ги изненади сите.

На снимката се гледа како Бојана и Мирко го анимираат бебето, додека в позадината се гледа декорација во пастелни нијанси.

Потоа и Бојана сподели фотографии од декорацијата со кои ги воодушеви своите бројни обожаватели.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фановите беа воодушевени и од нејзиниот изглед. Таа блескаше во својот беж фустан кој во задниот дел имаше голема панделка.

Фото: Инстаграм/ Мирко Шијан

Како тие изгледаа погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Инаку, Бојана е една од трите сестри Родиќ кои станаа познати откако Богдана се омажи со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ.

Фото: Инстаграм/ Богдана Ражнатовиќ

Таа преку него се запозна со Мирко Шијан, синот на познатата пејачка Гоца Божиновска, кој му е на другар на Вељко.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Бојана важи и за мошне популарна девојка на социјалните мрежи каде редовно објавува свои фотографии.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Таа има убав стил и изгледа прекрасно, а и за кратко време по породувањето се врати во топ форма.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Тоа можеме да го видиме и од нејзините фотографии со кои не престанува да ги изненадува своите фанови.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
(Visited 147 times, 1 visits today)