Промени за Рибите, Шкорпијата е подготвена на ризик…Викенд хороскоп за 20-21 јули 2019 година

Викенд хороскоп за 20-21 јули 2019 година.

ОВЕН

Чувствувате многу силна поврзаност со личноста која ви се допаѓа и сакате односот да прејде на повисоко ниво. Добро би ви дошло опуштање.

ADVERTISEMENT

БИК

Не се чувствувате доволно опуштени покрај личноста која ви се допаѓа и имате трема. Можна е минлива главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Ќе бидете одушевени сте од некој кој е многу шармантен, комуникативен и ви го подобрува расположението.  Можно е да запознаете нова личност сосема спонтано и неочекувано.

РАК

Верувате во себе и сметате дека може да напредувате. Ви се отвораат можности за нова врска. Се чувстввате подготвени за нова љубов. Можна е помала вкочанетост во грбот.

ЛАВ

Периодот кој доаѓа може да ви донесе многу пизитивни деловни промени и нови можности.

ДЕВИЦА

Многу сте задоволни со секојдневието кое го делите со саканата личност и не сакате ништо да менувате. Проблеми со крвната слика.

ВАГА

Викендот ќе биде исполнет со љубов и нежност. Може да очекувате позитивни случувања на ова поле. Здравјето е во ред.

ШКОРПИЈА

Ако имате план да му се доближите на некоја личност од спротивниот пол најпрво дознајте дали личноста е слободна, дури потоа прејдете во офанзива.

 

СТРЕЛЕЦ

Избегнувајте да пресудувате во семејните ситуации и посветете се на сегашните обврски. Во периодот кој доаѓа ќе успеете да остварите подобра комуникација со личноста која ви се допаѓа.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете задоволни од резултатите од завршената работа. Размислувајте повеќе за чувствата на вашиот партнер и ќе видите каде грешите. Проверете ја состојбата на хормоните.

ВОДОЛИЈА

Потрудете се да ги согледате околностите од сите агли. Не сакате да го расипете односот со саканата личност, па некои информации засега ги оставате по страна. Вртоглавица.

РИБИ

Доаѓа време за некои промени. Развивате нови емоции кон нова личност и задоволни сте бидејќи се буди љубов во вас. Добро се чувствувате.

Facebook Comments
(Visited 585 times, 1 visits today)
Loading...