Пролетен фустан со точки од Зара што го освои Инстаграм

Овој фустан важи за еден од најпопуларните модели од овој познат бренд за пролет 2019.

Во прашање е бел модел со миди долина и со црни точки по кој модните трендсетерки едноставно полудеа. Тие го комбинираат на најразлични начини, а секој од нив може да ни преставува совршена инспирација.

Можете да го носите со бели патики и со впечатлива чанта да го заокружите целото издание, но и со елегантни црни сандали со високи потпетици за шик летен изглед.

Она што претходната сезона беа моделите со цветови и риги, тоа сега се фустаните со точки кои важат за еден од оние дезени што траат многу подолго од една сезона – истите можете да ги носите со години бидејќи не се подложни на трендовите и се идеални за најразлични пригоди.

 

Facebook Comments
(Visited 292 times, 1 visits today)