CelebrityTV

“Пријовиќ немаше да биде ѕвезда без Гранд”: Саша Поповиќ ја шокираше јавноста со оваа изјава за снаата на Брена!

Многу познати пејачи излегоа токму од ова натпреварување....

Пред неколку дена во студиото на Гранд во Кошутњак започна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, најгледаното музичко натпреварување а Саша Поповиќ откри дека новата сезона ќе изгледа сосема поинаку од претходните.

фото принтскрин Јутјуб

– Оваа сезона се разликува од сите други затоа што имаме кандидати кои ги избраа и кои беа избрани од ментори и кандидати кои се предизвикувачи. Тоа е прв пат во овие 20 години секој ментор да има по 2 машки и 2 женски кандидати. Во оваа прва емисија имаме 4 машки и 4 женски кандидати – објасни тој за Гранд Поповиќ и продолжи:

фото инстаграм: Саша Поповиќ

– Имаме и предизвикувачи. Машките кандидати се натпреваруваат со машки кандидати, а женските со женските. Имаме копче и секој ќе го притисне копчето против кое се бори. Можеби е малку комплицирано да се објасни, но ќе ја гледате емисијата и ќе ви биде јасно.

фото инстаграм: Саша Поповиќ

Како што наведе, на конкурсот ќе бидат избрани кандидати од жирито и нивните предизвикувачи кои ќе се борат за своето место.

фото инстаграм: Саша Поповиќ

Нема сомнеж дека многу големи музички имиња произлегоа токму од ова музичко натпреварување

Големи кариери направија Александра Пријовиќ, Милица Павловиќ, Теа Таировиќ, а дојдоа од јатото на Поповиќ.

фото инстаграм: Саша Поповиќ

Наскоро Милица и Александра ќе одржат солистички концерти во Арена а тоа е еден од најголемите успеси.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

– Да го нема Гранд и Гранд продукција немаше да ги има ниту Милица, ниту Александра. И двете беа многу успешни и мило ми е што сега ќе имаат концерти во Арена. Теа беше отфрлена од Ѕвездите на Гранд, па каков одличен концерт имаше на Ташмајдан – рече Саша.

фото инстаграм: Милица Павловиќ

Маркетинг

Поврзано

Back to top button