Пријовиќ е нејзина снаа, а НЕ на Лепа Брена – погледнете каква убавица е вистинската мајка на Филип Живојиновиќ

Постојано се на насловните страни во медиумите, а јавноста се интересира за секој детаљ од нивниот живот.

Фото: Инстаграм

Но иако сите ја викаат снаа на Брена, Александра Пријовиќ всушност не е тоа. Имено, вистинската мајка на Филип Живојиновиќ е Зорица Десница, со која Бобан Живојиновиќ го има добиено синот.

Познатата тениска легенда пред да биде со Лепа Брена се забавуваше со Зорица која остана бремена од него.

Фото: Инстаграм

Бобан иако во 1991 година се ожени со Брена, со Зорица останаа во коректни односи, а и Филип стои одлично со Брена.

Филип често на својот Инстаграм објавува заеднички фотографии од својата мајка, а како таа изгледа погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Facebook Comments
(Visited 6.592 times, 1 visits today)