Реклама
Наши ѕвезди

Пријател и во добро и во лошо: По ова момче од Скопје девојките лудуваа, а ова е неговиот брат

Каде и да одат, одат заедно.

Реклама

Македонскиот пејач и неговиот брат се неразделни, пријатели во добро и зло.

Кон крајот на 90-те пејачот Адријан Гаџа беше ултра популарен и активен на македонската музичка сцена.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Тој беше нашиот Џастин Тимберлејк, а девојките беа „луди“ по него.

Маркетинг

Во тоа време беше единствен кој освен што одлично пееше, фантастично танцуваше.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

За македонската музичка сцена тој беше вистинско освежување.

Неговите настапи секогаш беа осмислени со кореографија.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Заедно со Врчак и Тамара, Гаџа настапи и на Евровизија со песната „Let me love you“.

И покрај големиот успех кој го постигна на македонската музичка сцена, Адријан одлучи да се повлече и кариерата продолжи да ја гради на албанската сцена.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Во која било професија и да се посвети, тој имал максимална поддршка од семејството.

Татко му му беше негов менаџер долги години и секогаш биле посветени на семејните бизниси.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Денес Гаџа има свој ресторан во кој работи заедно и со неговата мајка.

Неговиот брат, музичарот и професор по виолина, Дритон Гаџа, е негова најголема поддршка постојано.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Заедно патуваат, заедно излегуваат…

Дритон и Адријан премногу си личат, а и двајцата одлично танцуваат.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Адријан одлучи јавно да му го честита родеденот на својот брат и сподели негово видео:

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button